WebwinkelKeur Webwinkel Keurmerk
Bel ons gerust met al je vragen:   telefoonnummer   085 40 15 082
(Belgische klanten bel: +31 85 40 15 082)

EU Verordening

Mag ik Xenon of LED inbouwen in mijn voertuig?

Het product waarvan u bent verwezen is niet bestemd voor de openbare weg.

U mag enkel Xenon en LED verlichting plaatsen in uw voertuig wat hiervoor gemaakt is. Alle Xenon verlichting met een H-fitting. Dus bijv. H7, H4, H1, etc. is niet bestemd voor de openbare weg. Dit is zo vanwege de Nederlandse wetgeving 'Regeling voertuigen' (Artikel 4.1 en 4.2 van de regeling voertuigen) waarin Europese richtlijnen en verordeningen op het gebied van verkeersproducten nader is opgenomen. De wegenverkeerswet 1994 is hier van toepassing.

Deze verordening zegt dat xenon lampen met een H-fitting niet mogen bestaan voor de openbare weg omdat deze geen gloeidraad hebben. Hetzelfde geldt voor LED verlichting die bijvoorbeeld in een T-fitting worden geplaatst. Dit betekent dat de lampen volgens deze regels niet mogen bestaan voor de openbare weg voor deze fittingen. Dit gezien deze lampen geen ECE Keurmerk (Europees keurmerk) kunnen krijgen. 

Dit betekent dat de lampen niet bestemd zijn voor gebruik op de openbare weg. Deze lampen zijn uitsluitend te gebruiken buiten de openbare weg.